Võrumaa Arenguagentuuri eelinfo 22.05 – 28.05.2017

Esmapäev, 22. mai

Turismikoordinaator Kadri Moppel osaleb demoüritusel Virtuaalreaalsus Võrumaa tutvustamiseks Tartu Ülikooli IT laboris. Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Teisipäev, 23. mai

Turismikoordinaator Kadri Moppel osaleb Võru ja Põlva maakonna turismiobjekte tutvustaval infopäeval Vastseliina Piiskopilinnuses. Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Juhataja Taivo Tali osaleb MAK võrgustiku juhtide seminaril Tartus. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Turismiinfokeskuse info- ja arenduskonsultant Kaisa Äärma osaleb teenindajate õppepäeval. Lisateave: Kaisa Äärmaa 5698 4971, kaisa@vaa.ee.

Ettevõtluskonsultant Ivi Martens osaleb koos Eesti puidu- ja mööbliettevõtjatega LIGNA messil Hannoveris Saksamaal. Lisateave: Ivi Martens 5349 7303, ivi@vaa.ee. Loe veel

Integratsiooni Sihtasutus otsib eesti keele ja enesearengu kohvikute elluviijaid

Keeleõpetamise kogemusega inimesed, kes tahate oma metoodilisi teadmisi laiendada!

Integratsiooni Sihtasutus kutsub juriidilisi isikuid, MTÜsid ja FIEsid kaasa lööma hankes eesti keele ja enesearengu kohvikute elluviijate leidmiseks kaheksas maakonnas: Järvamaal, Jõgevamaal, Raplamaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Valgamaal, Võrumaal ja Põlvamaal.

Vajalik on eelnev keeleõpetamise (ei pea olema eesti keel) kogemus.

Kõigile, kellega Sihtasutus lepingu sõlmib, pakume tasuta ettevalmistust Eesti parimate koolitajate poolt.

Hankedokumentatsiooni leiate
https://riigihanked.riik.ee/register/hange/186559

Kasulikku infot hooajatöötajate värbamiseks

Võrumaa ettevõtjate infopäev „Kasulikku infot hooajatöötajate värbamiseks“, kus tutvustatakse hooajatöödega seotud uusi võimalusi ja regulatsioone, toimub 24. mail Võru vallamaja saalis (Võrumõisa tee 4a, Võru).

Päevakava:
10.00 – 10.15 Saabumine ja sissejuhatus
10.15 – 11.15 Maksu-ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi tutvustab uut palgamakseteenust, mis teeb palgamaksmise väga lihtsaks. Loe SIIT.
11.15 – 12.15 Tööinspektsiooni nõustamisjurist Anneli Lepik tutvustab uusi noorte töötamisega seotud regulatsioone ning hooajatöödega seonduvat.
12.25 – 12.30 Arutelu ja kogemuste vahetamine
Osalemisest palun teatada 22. maiks registreerimisvormil.

Lisainfo:
Kadri Kangro
kogukondliku ettevõtlikkuse projektijuht
telefon: 510 7487
e-kiri: kadri@vaa.ee

#VÕRUMAA OTSIB TEEMAVIIDET

Millist # Sina kasutad, kui jagad sõpradega lahedaid hetki Võrumaal? Nopi üles või mõtle välja kõige tabavam Võrumaaga seotud # ja esita see konkursile kuni 25. maini.

Parimad teemaviited saavad premeeritud auhindadega, milleks on:

  • 2 päevapiletit Weekend Festivalile 3. – 5. augustil Pärnus
  • 2 pääset Tanja ja Miku suvekontserdile „Meie jäljed“ 13. juulil Ööbikuoru Villas
  • 2 pääset Jaagup Kreemi ja Taavi Langi kontserdile 26. juulil Plaani Karjamõisas
  • 2 pääset Tulede ööle koos Estonian Voices’iga Vastseliina Piiskoplinnuses 25. augustil.

Kirjuta oma pakutud teemaviide Võrumaa Arenguagentuuri Facebooki postituse kommentaaridesse. Parima Võrumaa teemaviite ja auhinnasaajad kuulutame välja 29. mail.

Võrumaa Arenguagentuuri eelinfo 15.05 – 21.05.2017

Esmapäev, 15. mai

Turismiinfokeskuse info- ja arenduskonsultant Kaisa Äärma teeb Tallinnas puhkaeestis.ee andmesisestajate testi. Lisateave: Kaisa Äärmaa 5698 4971, kaisa@vaa.ee.

Juhataja Taivo Tali osaleb omavalitsustele mõeldud Ettevõtliku Võrumaa infopäeva arutelul TSENTRIS. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Teisipäev, 16. mai

Võrumaa arendustöötajate motivatsioonipäeval osalevad Kadri Kangro, Kadri Moppel, Taivo Tali, Katrin Volman. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Ettevõtluskonslutandid Ivi Martens ja Terje Moisto osalevad EASi Starditoetuse infopäeval Tartus. Lisateave: Ivi Martens 5349 7303, ivi@vaa.ee. Loe veel

Võrumaa Arenguagentuuri eelinfo 08.05 – 14.05.2017

Esmapäev, 8. mai

Turismikoordinaarot Kadri Moppel, turisimiinfokeskuse info- ja arenduskonsultant Kaisa Äärma, turismiinofkeskuse suvetöötaja Rait Kapp ja vabaühenduste konsultant Katrin Volman osalevad Mart Kase koolitusel “Kuidas kirjutada löövaid reklaamtekste?” Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Juhataja Taivo Tali osaleb Võrumaa Arenguagentuuri reorganiseerimise töögrupis Võru Maavalitsuse saalis. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Vabaühenduste konslutant Katrin Volman osaleb vabaühenduste messi korraldamise töögrupis. Lisateave: Katrin Volman, 525 1750, katrin@vaa.ee.

Ettevõtluskonsultant Terje Moisto osaleb mentorklubi kohtumisel Otepääl. Lisateave: Terje Moisto 5309 1180, terje@vaa.ee. Loe veel

Koolitus: Kuidas kirjutada löövaid reklaamtekste?

Kuidas siis kirjutada löövaid reklaamtekste?

Sellele küsimusele otsitakse vastuseid 8. mail kell 11.00-15.00 Kubija hotell-loodusspaas toimuval koolitusel.

KOOLITAJA: Mart Kase
Mart on varem töötanud suures linnas, uhkes teatris ja nooblis reklaamiagentuuris kirjutajana ehk tunneb turundamise ja kommunikatsiooni võnkeid. Praegu on väike alustav kitsetalunik Valgamaal. Soovid Mardi tegemistest rohkem teada heida pilk tema tegemistele blogis www.metsikelu.ee

Kohtade arv koolitusel on piiratud, nii et kiirustage!
Vajalik on eelregisteerimine

Lisainfo
Kadri Moppel Võrumaa Turismikoordinaator
kadri.moppel@vaa.ee

Võrumaa Arenguagentuuri eelinfo 02.05 – 07.05.2017

Teisipäev, 2. mai
Turismikoorinaator Kadri Moppel osaleb Võrumaa Partnerluskogu strateegia juhtrühma seminaril. Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Kolmapäev, 3. mai

Juhataja Taivo Tali on koostöös Töötukassaga Meremäe vallas (Meremäe, Vastseliina) tutvustamas agentuuri tööd ja perspektiive ja osaleb Võrumaa Arenguagentuuris TSENTRi koostöö arutelul. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee. Loe veel

Euroopa päev sinu kodukohas

Võrumaal tähistatakse Euroopa päeva 6. mail koostöös Vastseliina linnusega. Tegemist on põnevaid tegevusi täis perepäevaga.

Vastseliina linnuses saab harjutada vibulaskmist, toimub katapuldi ja kaltsunuku valmistamise meistrikoda. Koos linnuserahvaga rännatakse keskaega ning degusteeritakse tolleaegseid jooke. Väiksematel on võimalus õuealal sõita poniga. Lisaks eelpool nimetatule toimub elamuslik ja auhinnaline Euroopa Liidu teemaline orienteerumismäng. Kõikide Vastseliina linnuse külaliste vahel loositakse välja reisitšekk Euroopasse 1000 euro väärtuses.

Meeleoluka perepäeva lõpetab Euroopa filmikohvik, kus linastub film „Toni Erdmann“ – ühtaegu traagiline ja koomiline lugu isa ja tütre suhetest, mis on juba valitud selle aastatuhande saja parema filmi hulka. Kõik need tegevused on külastajatele tasuta! Avatud on ka Vastseliina linnusekõrts, köögiemandad pakuvad kehakinnitust ja janukustutust. Loe veel

Hea ettevõtja, kutsume Sind Saksamaa vallutustele!

1) 14. – 16. novembril 2017 on võimalik osa võtta kontaktreisist Münchenisse, mille raames külastatakse maailma juhtivat elektroonika tootmise ja arendamise messi Productronica. Külastusele ootame eelkõige elektroonika seadmete tootjaid ja elektroonikatööstuse tarkvara arendajaid. Eelmisest, 2015. aasta Productronica messist, võttis osa 1168 eksponenti 40-lt maalt ja 38 000 külastajat rohkem kui 80-lt maalt. Paralleelselt messiga toimub IT2Industry konverents. Kontaktreisi raames toimub lisaks 1-2 ühiskülastust vastavalt reisiliste profiilile.

REGISTREERIMISTÄHTAEG 10. MAI.

2) 14. – 16. novembril 2017 toimub kontaktvisiit Saksamaale, Schleswig-Holsteini liidumaale. Kontaktreisile oodatakse osalema kuni 10 ettevõtet taastuvenergeetika, puidu, merenduse, infotehnoloogia ja masinatööstuse valdkonnast. Osaleda saavad alustavad eksportöörid, kes vajavad abi esmaste kontaktide loomisel või siis tegutsevaid eksportöörid, kes soovivad paremini aru saada oma toote või teenuse müügi võimalustest Saksamaal. Kontaktreisi raames toimub äriseminar ja igale osaleja korraldatakse 5 spetsiifilist kahepoolset kohtumist potentsiaalsete koostööpartneritega.

KANDIDEERIMISTÄHTAEG ON 1. SEPTEMBER. Loe veel