Võrumaa Arenguagentuuri 42. nädala eelinfo

Esmaspäev, 16. oktoober

Juhataja Taivo Tali viibib puhkusel kuni kolmapäevani k.a. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Teisipäev, 17. oktoober

Vabaühenduste konsultant Katrin Volman viibib teisipäeval ja kolmapäeval KÜSKi infopäeval ja koolitusel Järvamaal. Lisateave: Katrin Volman, 525 1750, katrin@vaa.ee.

Kolmapäev, 18. oktoober

Ettevõtluskonsultandil Ivi Martensil on nõustamispäev Antsla vallas ja hiljem kogemusklubi sündmus Otepääl. Lisateave: Ivi Martens 5349 7303, ivi@vaa.ee.

Turismiinfopunkt on suletud, turismiinfokeskuse info- ja arenduskonsultant Elis Luik ja turismiinfokeskuse infokonsultant Gerta Hääl viibivad visitestonia.ee koolitusel. Lisateave: Elis Luik 5698 4971, elis@vaa.ee.

Neljapäev, 19. oktoober

Toimub Võrumaa arendustöötajate ümarlaud, Võrumaa Arenguagentuuris osalevad juhataja Taivo Tali, ettevõtluskonsultant Ivi Martens, vabaühenduste konsultant Katrin Volman. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Reede, 20. oktoober

Vabaühenduste konsultant Katrin Volman viibib Tallinnas vabaühenduste messi alasel kohtumisel. Lisateave: Katrin Volman, 525 1750, katrin@vaa.ee.

Ettevõtluse arengu võimalused omavalitsustes

Reedel toimus Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER ettevõtlusnädala viimane üritus: poliitikute foorum teemal “Ettevõtluse arengu võimalused omavalitsustes”. Järelevaatamine:

Võrumaa Arenguagentuuri 41. nädala eelinfo

Juhataja Taivo Tali viibib sel nädalal puhkusel. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Toimub UMA MEKK kohvikute ja resoranide nädal. Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Neljapäev, 12. oktoober

Ettevõtluskonsultant Terje Moisto osaleb Haridusfestivalil Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Lisateave: Terje Moisto 5309 1180, terje@vaa.ee.

Reede, 13. oktoober

Kogukondliku ettevõtlikkuse projektijuht Kadri Kangro osaleb Rõuge koolinoortega Tartus Aparaadi tehase avastusretkel. Lisateave: Kadri Kangro, 510 7487, kadri@vaa.ee.

Jagati Võrumaa parimate ettevõtjate aunimetused 2017

27. septembril valis Võru maakonna parimate ettevõtjate tunnustamise komisjon Võrumaa parimad ettevõtted. Konkursile esitati tunnustamiseks 23 kandidaati ja hindamine viidi läbi esitatud kandidaatide vahel. 

Autasude ning Võru maavanema tänukirjade üleandmine toimus 5. oktoobril  Võru kultuurimajas “Kannel” ettevõtjate pidulikul tunnustusüritusel. Ettevõtjaid oli tulnud inspireerima Andres Kuusik, kes jagas häid näpunäiteid atraktiivseks olemisest. Muusikalise poole sisustas võrratu Mari Kalkun. Pidulaua kattis Trad.Taste OÜ. Auhinnad valmistati Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER.

„Valiku tegemine ei olnud kindlasti lihtne. Hindamisel ei vaadatud ainult ettevõtete majandusnäitajaid, vaid arvestati ettevõtte üldist arengut, panust ja olulisust Võrumaa ettevõtluskeskkonnale ja kuidas ettevõte väärtustab oma töötajaid. Tegemist oli avatud konkursiga, millele võib iga füüsiline ja juriidiline isik esitada kandidaate,“ sõnas SA Võrumaa Arenguagentuuri juhataja Taivo Tali.

Aasta ettevõtte 2017 aunimetuse pälvisid järgmised ettevõtted:
  • Võrumaa Parim Suurettevõte 2017 – SCAN PRODUCTION OÜ. Ettevõte tegutseb alates 2003. aastast Vastseliina aleviku tööstusalas. Ettevõte tegeleb mööblitootmisega ja toodang eksporditakse valdavalt Eestist välja. Ettevõte on Vastseliina, Meremäe ja Misso Piirkonnas oluline tööandja. Vaatamata keerulistele olukordadele on ettevõte suutnud tootmismahud ja töökohad säilitada ja areneb edasi. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Vastseliina Vallavalitsus.
  • Võrumaa Parim Väikeettevõte 2017 – aktsiaselts Võru EMPAK. Võru EMPAK on asutatud 1996 aastal. Ettevõtte põhitegevus on pehmemööbli tootmine ja ehitusmaterjalide jaekaubandus. 2016. aasta suuremateks investeeringuteks oli uue ja moodsa tootmisseadme ja briketipressi ost. Viimane vähendab tootmisjäätmete (saepuru) tekkimist ja ka kahjulikku mõju meid ümbritsevale keskkonnale. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Võru Vallavalitsus. 
  • Võrumaa Parim Mikroettevõte 2017 – osaühing  Meisli. OÜ Meisli on Haanja vallas alates 1993. aastast tegutsev metallitööd tegev pere-ettevõte.  Ettevõte on väikeses maakohas tegutsedes missioonitundega suhtunud piirkonna arengusse ning võtnud südameasjaks, et elu maal kestaks ning et piirkonna inimestel oleks tööd.  OÜ Meisli on pidevalt panustanud kogukonna tegevusse ning toetanud kohalikke ettevõtmisi. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Haanja Vallavalitsus.
  • Võrumaa Edukas Startija 2017 – Võrumaa maitsed OÜ. Ettevõte alustas oma tegevust 2016 aastal. Tegemist on ettevõttega, mille asutajateks on kaks noort pärandkultuuri ja – eripära hindavat noort naist. Ettevõtte teenuseks on toitlustamine, sh ka cateringi teenus. Tegemist on tänaseks paar aastat tegutsenud ettevõttega, kes ei pea oluliseks suurt kasvu vaid pigem oma niššis tegutsemise võimalust ja selle kaudu Võrumaa piirkonna ettevõtluse mitmekesistamist. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Eesti Töötukassa Võrumaa osakond.
  • Võrumaa Parim Tööandja 2017 –  aktsiaselts Linda Nektar. Linda Nektar asub Antsla vallas Kobela alevikus, veine toodetakse alates 1992. aastast. Ettevõte on viimastel aastatel parendanud märkimisväärselt oma töötajate töötingimusi. Ettevõte panustab ka töötajate ühistesse ettevõtmistesse, korraldades erinevaid meeskonna- ja motivatsioonikoolitusi, samuti võimaldatakse töötajatel tervise edendamisega tegeleda. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Antsla Vallavalitsus.

Loe veel

Ettevõtluskonverents “Ettevõtja muutuste keerises”

Teisipäeval toimunud ettevõtluskonverentsi saab järele vaadata.

Hommikune ülekanne
Pärastlõunane ülekanne

Võrumaa Arenguagentuuri 40. nädala eelinfo

Ettevõtlusnädal – mitmesugused sündmused https://ettevotlusnadal.ee/uritused/voru/

Esmaspäev, 2. oktoober

Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER toimub Võrumaa ettevõtlusnädala Turismipäev. Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Teisipäev, 3. oktoober

Võru kultuurikeskuses “Kannel” toimub Võrumaa ettevõtluskonverents. Lisateave: Ivi Martens 5349 7303, ivi@vaa.ee.

Neljapäev, 5. oktoober

Võru kultuurikeskuses “Kannel” toimub Võrumaa ettevõtjate tunnustamisüritus. Lisateave: Ivi Martens 5349 7303, ivi@vaa.ee.

Sõlmitakse SA Võrumaa Arenduskeskuse ja SA Võrumaa Arenguagentuuri ühinemisleping notari juures. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Reede, 6. oktoober

Lasva noortekeskuses toimub SA Võrumaa Arenduskeskuse ja SA Võrumaa Arenguagentuuri nõukogu liikmete ühiskoosolek ühinemislepingu kinnitamiseks. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER toimub poliitikute foorum „Ettevõtluse arengu võimalused omavalitsustes“. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Võrumaa ettevõtlusnädal toimub ajavahemikul 02.10-06.10.2017.a.    

Võrumaa Ettevõtlusnädal 2017 kava

Reede  29.09.2017

9.00-14.00 Õpilasfirmade inspiratsioonipäev

Inspiratsioonipäev on suunatud noortele kes on huvitatud saama ettevõtlusalast kogemust läbi õpilasfirma.

Päeva eesmärgiks on aidata leida õpilastel lennukaid äriideid, harjutatakse finantsplaani koostamist ja teisi ettevõtluseks vajalikke oskusi. Inspiratsioonipäeva viib läbi JA Alumni Estonia.

Toimumiskoht: Võru Noortekeskus, Jüri 54, Võru

Korraldaja: SA Võrumaa Arenguagentuur

Info: Terje Moisto, terje@vaa.ee, tel 53091180

Registreerimine läbi koolide. Üritus on tasuta! Loe veel

Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht ootab ideid

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt ellu kutsutud Ajujahi konkurss ootab taas oma ideid proovile panema, tänavune auhinnafond on 60 000 eurot. Osaleda võivad kõik – nii kooliõpilased, tudengid, tööturul kanda kinnitanud kui ka teised, kes on uute väljakutsete jahil. Ideid oodatakse 29. oktoobrini. 

EASi juhatuse esimees Alo Ivask ütles, et kümne hooaja jooksul on Ajujahile esitatud üle nelja tuhande idee. “Nende hulka kuuluvad maailmaturul laineid lööv Taxify, California osariigis nutikaid jalgrattaparklaid ehitav Bikeep ning Tartus innovaatilist bussipileti süsteemi testiv Jiffi. Samamoodi pärinevad Ajujahilt Click & Grow nutikad potid ning tänavakunsti revolutsiooni korraldav SprayPrinter. Ajujahi konkurss on innovatsiooni platvorm ja usun, et näeme ka sel hooajal põnevaid või lausa maailma muutvaid ideid,” lisas Ivask. Loe veel

Võrumaa Arenguagentuuri 38. nädala eelinfo

Esmaspäev, 18. september

Turismikoordinaator Kadri Moppel osaleb UMA MEKK märgisekomisjonis. Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Turismiinfokeskuse info- ja arenduskonsultant Elis Luik ja turismiinfokeskuse infokonsultant Gerta Hääl viibivad Ida-Virumaal õppereisil. Lisateave: Elis Luik 5698 4971, elis@vaa.ee.

Teisipäev, 19. september

Toimub Amphora koolitus VAA kollektiivile. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Turismikoordinaator Kadri Moppel osaleb UMA MEKK märgisekomisjonis. Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Ettevõtluskonsultant Ivi Martens osaleb ettevõtluskonsultantide koolitusel Tallinnas. Lisateave: Ivi Martens 5349 7303, ivi@vaa.ee.

Turismiinfokeskuse info- ja arenduskonsultant Elis Luik ja turismiinfokeskuse infokonsultant Gerta Hääl viibivad Ida-Virumaal õppereisil. Lisateave: Elis Luik 5698 4971, elis@vaa.ee. Loe veel

Avanes kandidaatide esitamine vabatahtlike tunnustamisele “Märka vabatahtlikku” (tähtaeg 10. oktoober)

Hea inimene, kodanikuühendus, riigi- või omavalitsusasutus ja ettevõte! Kutsume teid kõiki hetkeks peatuma ja märkama meie ümber tublisid vabatahtlikke ja nende kaasajaid. Oma kandidaate saad esitada Vabatahtlike Värava (http://vabatahtlikud.ee/) kaudu 10. oktoobrini.

“Märka vabatahtlikku“ tunnustusega täname neid inimesi ja organisatsioone, kes vabast tahtest ja tasu saamata aitavad teisi või panustavad laiemalt ühiskonnale olulistesse algatustesse.

„Vabatahtlik tegevus kasvatab ühiskonnas sallivust, hoolivust ja turvatunnet. Seetõttu kutsumegi teid märkama ja väärtustama enda ümber vabatahtlikke ja vabatahtlikke kaasavaid ühendusi, et vabatahtlike jaks ei raugeks,“ selgitab vabatahtliku valdkonna juht Eha Paas.

Kandidaate ootame kolmes kategoorias:

  1. Aasta vabatahtlik: tunnustame vabatahtlikke, kes on järjepidevalt panustanud Eesti ühiskonna arengusse;
  2. Vabatahtlike kaasaja, juhendaja: tunnustame vabaühendusi, algatusi või inimesi (juhendajaid), kes on järjepidevalt juhendanud vabatahtlikke, neid innustanud ja kaasanud;
  3. Ettevõte või asutus: tunnustame ettevõtet või avaliku sektori asutust, mis on soodustanud oma töötajate vabatahtlikku professionaalset tegevust vabaühendus(t)es.

Tunnustussündmuse patroon on Vabariigi President ja tunnustused antakse üle 10. detsembril Lihula kultuurimajas.

Vaata ka tutvustavat klippi https://www.youtube.com/watch?v=Qv1_eQksxgs

Tunnustussündmust toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.  
Lisainfo: www.vabatahtlikud.ee

Kontakt: Eha Paas, Eesti Külaliikumine Kodukant, eha@kodukant.ee, tel 517 0214