Kogukondlik pealehakkamine on juba pool võitu – tule ja proovi, kas sinu idee ka päris elus töötab!

Alanud on Võrumaa kogukondlikku koostööd toetav programm, mis ärgitab otsima ja katsetama uusi koostöömudeleid kodanike, ettevõtjate ja omavalitsuste vahel. Sel aastal otsime Võrumaa jaoks uusi võimalusi, kuidas ära lahendada mõni kohalik probleem või leida kasutust seni avastamata ressurssidele. Kas võrokestele omase kokkuhoidva külakultuuri juurde kaasaegset tehnoloogiat kombineerides võiks leida uusi võimalusi siinse elu edendamiseks? Kuidas panna oma nutitelefon nii enda kui ka kellegi teise jaoks tulu tooma?

Aprillis-mais toimuvad kohtumised ja mõttetalgud, kuhu on oodatud kõik aktiivsed kodanikud, ettevõtjad, omavalitsejad, et koos leida uusi ja toimivaid koostöövõimalusi. Eriti oodatud on julged noored. Tuumakamate ideede ümber koondunud pealehakkajad saavad tuge oma idee ellurakendamiseks juba eeloleval suvel. Iga meeskond saab endale mentori ja vajalikud nõustajad.

Esimene kokkusaamine toimub 4.aprillil kell 15 Suure Muna kohvikus. Sel korral on esinejaks Hannes Lents Eesti Jagamismajanduse Liidust ja jagamisettevõtte toitla.com eestvedaja. Juttu tuleb sellest, mis on jagamismajandus, miks see viimastel aastatel nii hoogsalt levib ja kuidas see toimib? Kohtumisele  registreerimine: https://tinyurl.com/l3tez4m Loe veel

Piiriülese koostöö koolitused

Piiriülene koostöö ja ärisuhted kohalike väiketootjate ja käsitöömeistrite vahel. Uued müügikanalid, lühikesed tarneahelad, otsekontakt lõpptarbijaga, koolitused, õppereisid ja ühisüritused.

See on alustav projekt Coop Local, mille infopäev toimub 30.03.2017 kell 15.30, 13.00 Vastseliina rahvamajas, kell 15.30 Värska kultuurikeskuses ja kell 18.00 Räpina äriabikeskuses.

Projekti osalema oodatakse ennekõike Setomaa aga ka teisi väiketootjaid (põllumajandus- ja aiasaaduste kasvatajad ja töötlejad) ja käsitöölisi, samuti inimesi kes nendes valdkondades plaanivad tegutsema hakata.

Projekti tutvustus siin. Kutse siin.

Infopäeval osalemiseks registreeruda hiljemalt 29.03.2017: kaja@setomaa.ee või aarne.leima@setomaa.ee

Seminar „Lõuna-Eesti tööstusettevõtted Lõuna-Saksamaale!”

Hea, ettevõtja!

Tartu Ärinõuandla koostöös EASi ja Lõuna-Eesti maakondlike arenduskeskustega  korraldab tööstusettevõtetele suunatud Lõuna-Saksamaa sihtturuseminari,

mille eesmärk on anda osalejatele ülevaade Lõuna-Saksamaa regioonist.

Seminar on mõeldud nii neile ettevõtetele, kes alles planeerivad siseneda Lõuna-Saksamaa turule, kui ka neile,

kes juba seal tegutsevad ning soovivad oma tegevust laiendada.

SEMINARI TOIMUMISE AEG: 07. aprill 2017

TOIMUMISKOHT: Eesti Rahva Muuseum, auditoorium A-III (Muuseumi tee 2, Tartu)

Registreerumistähtaeg  4. aprill 2017

Registreerumine: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVESUivOAK6rB9h-EhLgisAg2opdGu5uTE9v6N10qmSAdmWw/viewform?usp=send_form

Täiendav info: Elo Spoolstra, projektijuht, Tartu Ärinõuandla, e-mail: elo@tartu.bas.ee, tel: 511 3932

Päevakava:  siin

Arenguvõimaluste infopäev ettevõtjatele 04.04.2017 Väimelas TSENTRIS

 

Hea, ettevõtja!

Võrumaa Arenguagentuur koostöös Puidutöölemise ja mööblitootmise kompetentsikeskusega TSENTER kutsuvad Teid 4. aprillil 2017 kell 10.45-15.00 Väimelasse, kus toimub infopäev teemal „Kuidas tootearendusega raharatas veerema saada“

Infopäev on praktiline, kus läbi näidete toomise antakse ülevaade erinevatest raha taotlemise võimalustest. Infopäeval räägivad oma kogemusest taotlemisel kaks toetust saanud ettevõtte esindajat ning samuti tuuakse rahastajate poolt erinevaid näiteid toetatud projektidest. Kohal on peamised ettevõtte arengut toetavad rahastajad.

Registreerimine siin. Täpsem päevakava siin.

Toimumiskoht: Puidutöötlemise- ja mööblitootmise kompetentsikeskusesse TSENTER Pärna tee 1, Väimela

Infopäeva moderaator: Kalev Kaarna

Info ja kontakt: Ivi Martens,Tel:+372 53497303; E-post: ivi@vaa.ee

 

 

 

 

 

 

Tsenter logo

TÖÖKUULUTUS: TSENTER otsib projektijuhti

Seoses Eesti-Läti ühisprojekti käivitamisega otsib Võrumaa Kutsehariduskeskus oma meeskonda PROJEKTIJUHTI, kelle ülesandeks on puidusektori ettevõtetele turuvõimaluste avamise koostööprojekti eestvedamine ja aruandlus. Projekti eesmärgiks on uudsete ideede elluviimine puidu- ja mööbliettevõtetes, disainipõhise mõtlemise edendamine, uutele eksportturgudele jõudmine
ning suures mahus eksportivate ettevõtete arvu suurendamine.
Täpsem info siin: http://tsenter.ee/tsenter-otsib-projektijuhti/

Maakondlike arenduskeskuste võrgustik pakub uue sisuga teenust ettevõtjatele, kes soovivad kasvada

Alates märtsi kuust töötavad maakondlike arenduskeskuste võrgustikus kuus väga hea ettevõtluskogemusega piirkondlikku ettevõtluskonsultanti:

  • Eduard Laur Harjumaal
  • Ermo Brecher Kesk-Eestis (Jõgeva-,Järva-, Raplamaa)
  • Urmas Treiel Lääne-Eestis (Lääne-,Hiiu-, Saaremaa)
  • Kuldar Leis Kagu-Eestis (Põlva-Võru-Valgamaa ), kontaktid teksti lõpus.
  • Kristo Tõnissoo Pärnumaal
  • Tiina Pitsenko Viljandimaal.

Loe veel

Tippettevõtja Kuldar Leis alustab tööd Kagu-Eesti ettevõtjate nõustajana

Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku nimel korraldati hange, eesmärgiga värvata ettevõtluskonsultandid, kelle töö tegevuspiirkonnad on maakonnapiire ületavad. Põlva, Võru ja Valga maakonnas on uue töökoha eesmärk olemasolevate mikro- ja väikeettevõtete potentsiaali avastamine ja kasvamisele ärgitamine ning ettevõtjate nõustamine Valga, Võru ja Põlva maakondlikes arenduskeskustes. Loe veel

RAHASTUSVÕIMALUS EV100 – ka ettevõtjaid oodatakse tegema sünnipäevakingitusi Eestile!

Eestil on tulemas suursugune ja ümmargune tähtpäev – aastal 2018 tähistab Eesti Vabariik oma saja aasta juubelit. Kõik eestlased ja Eesti sõbrad üle maailma on oodatud seda suursündmust tähistama ning tegema Eestile sel puhul kingitusi. Sünnipäevast ja kingitustest saab lähemalt lugeda siit: www.ev100.ee.
EV100 ja KÜSK annavad läbi ühiste taotlusvoorude koos hoogu algatustele, mis on väärilised kingitused meie ühise Eestimaa suure juubeli tähistamiseks. Kingitusi oodatakse koostööprojektidena, mis kaasavad partnereid piirkondlikult, sealhulgas nii ettevõtjaid, vabaühendustes tegutsejaid, aga ka omavalitsustes või nende asutustes toimetajaid.
Ühele projektile saab toetust küsida kuni 15 000 eurot, mis võib moodustada kuni 70% projekti kogueelarvest. Taotlusvooru kogumaht on 200 000 eurot. Toetatakse kulusid, mis on otseselt seotud projekti elluviimisega.
Taotlusvooruga tahetakse hoogu anda selliste algatuste elluviimisele, mis teevad Eesti elu paremaks ja rõõmsamaks, on kestva väärtusega ja loovad kindlama tuleviku lastele.
Taotlusvoor on kaheetapiline. Esmalt kogub KÜSK 25. aprilliks kingitusideid, seejärel valitakse nende seast 30 parimat ning tehakse nende autoritele ettepanek koostada idee põhjal 15. juuniks korralikud projektid.
Täpsemalt saab vooru tingimuste ja taotlemise kohta infot siit.
TAOTLUSVOORU INFOTUND, KUHU ON OODATUD KA ETTEVÕTJAD, TOIMUB 17. MÄRTSIL KELL 16.00 MTÜ Võluvõru ruumides (Jüri 19a, III korrus). Registreerimine SIIN.

Võrumaa Töömess 10. märtsil Kandles

Võrumaa Töömess 2017 toimub juba 10. märtsil kell 10-13 Võru kultuurimajas Kannel.

SA Võrumaa Arenguagentuur nõustajad on kogu messi vältel nõustamas ettevõtlusega alustamise teemadel. Kohtumiseni messil!

Võrumaa Arenguagentuuri infokiri – veebruar 2017

Kallid koostööpartnerid!

Aasta on alanud nii Eestile, Võrumaale kui Võrumaa Arenguagentuurile hoogsalt ja võtab päevapikkuse edenedes üha pöördeid juurde.
Tuleb huvitav aasta, pööristerohke. Ettevõtluse arengu/arendamise teemad tõusevad üha rohkem esile, omavalitsustele antakse selles osas suurem roll. Kes ja kuidas aasta või paari pärast erinevaid ettevõtluse meetmeid rakendab, seda me veel ei tea. Aga see saab olema kindlasti erinev tänasest ja lõpuks loksub ta paika nagunii, sest lähiaastatel Euroopa Liidu ettevõtluse toetused jätkuvad ja pigem suurenevad.
Võrumaa Arenguagentuur soovib ikka olla nii praegu kui pikemas perspektiivis kompetentne tugev partner ja tegija Võrumaa ettevõtluse, kogukondade ja turismi arendajana ning toetajana.

Sellel aastal ettevõtjaile ja vabaühendustele mõeldud toetusvõimalused on mitmekesised ja rohked. Kutsun siinkohal Võrumaa ettevõtjaid osalema meie poolt korraldatud Koolitusel alustavale ettevõtjale ning Kagu-Eesti mentorklubis. Kohti veel on!
Lisaks korraldab agentuur koostöös Tsentriga 28. märtsil 2017 Tsentris tegutsevatele ettevõtjatele mõeldud INFOPÄEVA erinevatest rahastusvõimalustest. Tulge kohale!
Koostöös kasvame tugevamaks.

Vunki manu!

Taivo Tali,
SA Võrumaa Arenguagentuuri juhataja

INFOKIRI AVANEB SIIN.