Võrumaa Arenguagentuuri 26. nädala tegemised

Esmaspäev, 26. juuni

Turismiinfotöötajate ringreis Võrumaa vaatamisväärsuste ja turismiettevõtete juurde. Lisateave: Kaisa Äärmaa 5698 4971, kaisa@vaa.ee.
Kogukondliku ettevõtlikuse projekti tegevuste arutelu. Lisateave: Kadri Kangro, 510 7487, kadri@vaa.ee.
Seto kongressi ettevalmistav koosolek Nedsaja külas. Lisateave: Aarne Leima 5322 6961, aarne.leima@setomaa.ee.
Turismikoordinaator Kadri Moppel viibib puhkusel, naaseb 31. juulil. Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Teisipäev, 27. juuni

Coop Local projektipartnerite koosolek Apes. Lisateave: Aarne Leima 5322 6961, aarne.leima@setomaa.ee.
TSENTRiga koostöö arutelu. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Ettevõtjate võrkudega liitumise programm avaneb 26. juunist 2017.a.

Alates 26. juunist 2017.a. avaneb ettevõtjale võrkudega liitumise prgramm.Toetuse andmise eesmärgiks on leevendada ettevõtjale võrguga (elektri-, vee-ja kanalisatsiooni- või sidevõrk) liitumise kitsaskohti ning seeläbi kasvatada ettevõtja lisandväärtust ja luua uusi töökohti. Programmi sihtpiirkond on Eesti, välja arvatud Tallinna linn koos piirnevate omavalitsustega ning Tartu linn. Programmist toetatakse võrguga liitumist või olemasoleva võrgu läbilaskevõime suurendamist, kui see on vajalik ettevõtlustegevuseks.

Tingimused

Taotleja peab saavutama vähemalt 10% lisandväärtuse kasvu 2 aasta jooksul pärast projekti lõppemist või kui tegu on alustava ettevõtjaga, kel puudub varasem tegevusajalugu, peab ettevõtja looma vähemalt 2 töökohta minimaalse palgafondiga kokku 33 600 eurot aastas (kahe töökoha peale kokku) sama ajaperioodi jooksul.

Taotleja peab olema äriühing, mis on taotluse esitamise tähtpäevaks kantud äriregistrisse.

Programmi raames antav toetus on vähese tähtsusega abi. Loe veel

Võrumaa Arenguagentruui 25. nädala eelinfo

Esmaspäev, 19. juuni

Starditoetuse ettepanekute arutelu Puurmannis. Lisateave: Ivi Martens 5349 7303, ivi@vaa.ee.
Võrumaa Arenguagentuuri nõukogu korraline koosolek Võru Maavalitsuse saalis. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.
Ameerika saatkonna kaks nõunikku külastavad Värska kanti. Lisateave: Aarne Leima 5322 6961, aarne.leima@setomaa.ee.

Teisipäev, 20. juuni

Võrumaa Arenguagentuuri info- ja konsultatsioonipäev Misso vallas. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.

Kolmpäev, 21. juuni

Võrumaa Arenguagentuuri siseaudit. Lisateave: Taivo Tali 5855 0202, taivo@vaa.ee.
Võru Vallavalitsuses toimub projekti “Internet koju” infokoosolek. Lisateave: Katrin Volman, 525 1750, katrin@vaa.ee.

Kogunevad Võrumaa kogukondade eestvedajad, et rääkida läbi internetivajaduste kaardistamine

21. juunil kell 16.00 toimub Võru vallavallitsuse saalis infokoosolek kõigile Võrumaa külavanematele ja kogukondade eestvedajatele, et jagada ja hankida infot MTÜ Eesti Andmesidevõrk, maavalitsuse ning kohalike omavalitsuste koostöös käivituva projekti „Internet koju“ kohta.

Eesti Andmesidevõrk MTÜ on algatanud koostöös kohalike omavalitsustega Võrumaal ja teistes Kagu-Eesti maakondades projekti „Internet Koju”, mille eesmärk on ühendada vähemalt 90% potentsiaalsetest tarbijatest ülikiiret internetiühendust võimaldava fiiberoptilise sidevõrguga.

Käesoleval aastal toimub projektide ettevalmistamine, aastatel 2018 – 2020 projekteerimine ja sidevõrgu ehitus. Lõpptulemusena on võimalus maapiirkonnas elavatel inimestel ja tegutsevatel ettevõtetel tarbida digiteenuseid sama kvaliteedi ja hinnataseme juures, kui Eesti suurlinnades, kus on juba toimiv konkurents sideettevõtete vahel. Loe veel

7 sammu ekspordi kasvatamiseks

Eesti ettevõtete seas edukaid eksportijaid vaadates tekib paratamatult küsimus – kuidas nad seda teevad? KredEx Krediidikindlustuse juht Meelis Tambla jagab 7 nõuannet, mida igal eksporti kasvatada soovival ettevõttel tasuks kindlasti meeles pidada.

1. Analüüsi olukorda sihtturul

Enne esmakordset välisturule sisenemist või uuele turule laienemist uuri kindlasti oma tegevusvaldkonna olukorda sel turul. “Täna on ettevõtetel võimalik saada nõu ka ekspordispetsialistidelt, kes pakuvad soovitud sihtturust head ülevaadet ja annavad nõu, mida konkreetsel turul äri tehes kindlasti arvestada tuleks,” selgitab Tambla, viidates nii KredExile kui ka EAS-ile, kes pakuvad ettevõtjatele sageli ka selle teemalisi konsultatsioone ja koolitusi.

2. Ära unusta äripartneri taustauuringut

Hoolimata heast tehingupakkumisest tasub Tambla sõnul kindlasti pöörata olulist tähelepanu äripartneri taustauuringule. “Sageli on Eesti ettevõte kindel enda tootes või teenuses, kuid hävib äripartneriga seotud ootamatuse, näiteks makseraskuse ja tasumata arvete tõttu,” kirjeldab Tambla ja lisab, et sellise olukorra vastu on võimalik ettevõtetel end eelnevalt kindlustada. Loe veel

Võrumaa Arenguagentuuri infoseminar Misso vallas

20. juunil kell 13.00 külastab SA Võrumaa Arenguagentuur Misso valda eesmärgiga
– anda ülevaade agentuuri tegevustest, projektidest ning pakutavatest teenustest
– tutvustada ettevõtete ning vabaühenduste alustamise, arendamise ja rahastamise võimalusi
– nõustada kohapeal alustavaid ja tegutsevaid ettevõtjaid, vabaühendusi ja kogukondi.

Päevakava:
12.45 Kogunemine
13.00 Ülevaade Võrumaa Arenguagentuurist, suundadest ja tegevustest. Taivo Tali, juhataja
13.15 Agentuuri ettevõtlusvaldkonna iseloomustus, teenused, ettevõtete arendamise ja rahastamise võimalused. Ivi Martens, ettevõtluskonsultant
13.40 Ettevõtlik Kool, noorte ettevõtlikkus. Terje Moisto, ettevõtluskonsultant
13.50 Vabaühenduste valdkonna teenuse iseloomustus, arendamise ja rahastamise võimalused. Katrin Volman, info- ja vabaühenduste konsultant
14.10 Võrumaa turismiinfo ja arendus. Kaisa Äärma, turismiinfo- ja arenduskonsultant
14.20 PATEE Kogukondliku ettevõtlikkuse projekt. Taivo Tali
14.45 Vaba mikrofon, küsimused
15.00 Individuaalne nõustamine Loe veel

Eesti puidu ja mööblitööstuse ettevõtjad osalesid LIGNA 2017 messil Hannoveris Saksamaal

23.-25.05 kestnud messikülastuse raames külastati LIGNA 2017 messi Hannoveris. Ligna on üks maailma suurimaid puidutööstusele suunatud messe maailmas ning mess toimub iga kahe aasta tagant. Messile olid kogunenud kõik olulised otsustajad nii tehnika pakkujate kui ostjate seast. Esindatud valdkonnad messil olid: puidutöötlus, puidutööstus, mööblitööstus, mööblitööstustehnika. Messil toimusid erinevad seminarid ja tooteesitlused. Messikülastus andis ettevõtjatele võimaluse tutvuda seadmete, masinate, tehnoloogiate ja materjalidega ning andis informatsiooni uutest aktuaalsetest trendidest, tootmistsüklite automatiseerimise võimalustest ja erilistest uutest tehnilistest lahendustest (laser, ultraheli, mõõtetehnoloogia, universaalsed robotlahendused). Messikülastuse esimesel päeval toimus Eesti Puidu ja mööbliettevõtjate külastus Weinig Grupp AS Greconi tehasesse, kus kohapeal oli võimalik tutvuda puiduvaldkonna seadmete väljapanekuga. Samuti demonsteeriti kohapeal puidumasinate tööd.

LIGNA messil osalesid ettevõtjad kaheksast Eesti maakonnast : Võrumaa, Põlvamaa, Saaremaa, Viljandimaa, Harjumaa , Läänemaa, Jõgevamaa, Järvamaa. Messil osalesid ettevõtted : VIP-Mööbel OÜ, KAPA PUIT OÜ, Guido Mööbel OÜ, Võru Empak AS, Kalla Mööbel OÜ, Eziil Production Intelligence OÜ, Wermo AS, ENCO EST OÜ, Haapsalu Uksetehase AS, Valmeco AS, Baltic Connexions OÜ, LEIGOLA OÜ, Baltic Fence OÜ. Ettevõtjate messikülastuse organiseeris SA Võrumaa Arenguagentuur, koostöös Maakondlike Arenduskeskuse võrgustikuga. Messikülastust kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 

Võru ja Põlva ettevõtjad LIGNA 2017 messil Hannoveris Saksamaal

Võru ja Põlva ettevõtjad LIGNA 2017 messil Hannoveris Saksamaal

Eesti puidu- ja mööblitööstuse ettevõtjate külastus Weinig Grupp AS Greconi tehases Saksamaal

Eesti puidu- ja mööblitööstuse ettevõtjate külastus Weinig Grupp AS Greconi tehases Saksamaal

 

Võrumaa Arenguagentuuri eelinfo 12.06 – 18.06.2017

Esmaspäev, 12. juuni

Turismikoordinaator Kadri Moppel ja Võrumaa turismiinfokeskuse suvetöötaja Rait Kapp osalevad projektide “Praktikasüsteemi arendamine kutse-ja kõrghariduse sh õpetajatekoolituse koolituspraktika” ja “Kutsehariduse maine tõstmine, töökohapõhise õppe laiendamine” PRÕM Loodusgiide kursusel Võrumaa Kutsehariduskeskuses. Lisateave: Kadri Moppel  5331 1919, kadri.moppel@vaa.ee.

Vabaühenduste konsultant Katrin Volman osaleb Kodanike Euroopa Loov Euroopa prgrammi tutvustaval veebiseminaril. Lisateave: Katrin Volman, 525 1750, katrin@vaa.ee.

Kolmapäev, 14. juuni

Vabaühenduse konsultant Katrin Volman osaleb Tallinnas Kodanikuühiskonna Sihtkapitali MTÜ konsultantide infopäeval. Lisateave: Katrin Volman, 525 1750, katrin@vaa.ee.

Ettevõtluskonsultant Ivi Martens osaleb Tallinnas ettevõtluskonsultantide infopäeval. Lisateave: Ivi Martens 5349 7303, ivi@vaa.ee. Loe veel

Tule võrgustu ja kasuta teiste kogemust enda äri jaoks!

Kas teadis, et Eestis toodetakse maailma tippviiuleid? Neid toodab Eestis elav argentiinlane. Vat selliste põnevate inimestega saab kohtuda kolmapäevasel TIKK#2-l, kus on veel vabu kohti! Tule võrgustu!

TIKK#2 ehk Tegusa Inimese Kogemus Käivitab on sarja teine üritus. Kutsume kokku aktiivseid inimesi ja ettevõtjaid, kellel on pooleli või plaanis mingi tootearenduslik projekt ja/või kes maadlevad uue toote lansseerimise või ekspordi käivitamisega ning ka kõiki teisi, kes oskavad ja tahavad teiste kogemusest õppida või lihtsalt silmaringi arendada osalema umbes 3 tunnisel kohtumisel Loovusaida stuudios.

Eesmärk on lihtne – tutvume, jagame kogemusi ja aitame üksteist.

Selleks, et asi oleks veel sisukam on iga kord külas ka üks suurte kogemustega ettevõtja – seekord Aavo Kokk. Tema osalusel on sündinud näiteks Pärnu Konverentsid, ajakiri Director, EPL ülimenukad raamatusarjad jpm.

Selleks, et networkimine veel ägedamalt läheks, lõpetab õhtu Siidrimaja siidrikoolitus. Käsitöösiidri tegemine on populaarne ja valik läheb kogu aeg suuremaks – miks mitte siis korraks lasta asjatundjal endale seda maailma tutvustada?

Täpsem info ja registreerumine on siin: loovusait.ee/stuudio/tikk

TSENTRI teemahommik „Renderdamine ja/või tootefotod?“

Ootame 13. juunil 2017 toimuvale teemahommikule kõiki, kellele pakub huvi, kuidas ruumilisest tootemudelist kahemõõtmelisi pilte saab teha. Teemahommiku eesmärk on harida tellijaid, mitte õpetada renderdamist. Teeme teoreetilisest osast otseülekande veebis (kl 9.30 – 11.15), praktiline osa on ainult kohalviibijatele.

Täpsem info ja registreerimine TSENTRI kodulehel http://tsenter.ee/tsentri-teemahommik-renderdamine-javoi-tootefotod/