Kogukondlik pealehakkamine on juba pool võitu – tule ja proovi, kas sinu idee ka päris elus töötab!

Alanud on Võrumaa kogukondlikku koostööd toetav programm, mis ärgitab otsima ja katsetama uusi koostöömudeleid kodanike, ettevõtjate ja omavalitsuste vahel. Sel aastal otsime Võrumaa jaoks uusi võimalusi, kuidas ära lahendada mõni kohalik probleem või leida kasutust seni avastamata ressurssidele. Kas võrokestele omase kokkuhoidva külakultuuri juurde kaasaegset tehnoloogiat kombineerides võiks leida uusi võimalusi siinse elu edendamiseks? Kuidas panna oma nutitelefon nii enda kui ka kellegi teise jaoks tulu tooma?

Aprillis-mais toimuvad kohtumised ja mõttetalgud, kuhu on oodatud kõik aktiivsed kodanikud, ettevõtjad, omavalitsejad, et koos leida uusi ja toimivaid koostöövõimalusi. Eriti oodatud on julged noored. Tuumakamate ideede ümber koondunud pealehakkajad saavad tuge oma idee ellurakendamiseks juba eeloleval suvel. Iga meeskond saab endale mentori ja vajalikud nõustajad.

Esimene kokkusaamine toimub 4.aprillil kell 15 Suure Muna kohvikus. Sel korral on esinejaks Hannes Lents Eesti Jagamismajanduse Liidust ja jagamisettevõtte toitla.com eestvedaja. Juttu tuleb sellest, mis on jagamismajandus, miks see viimastel aastatel nii hoogsalt levib ja kuidas see toimib? Kohtumisele  registreerimine: https://tinyurl.com/l3tez4m Loe veel

Piiriülese koostöö koolitused

Piiriülene koostöö ja ärisuhted kohalike väiketootjate ja käsitöömeistrite vahel. Uued müügikanalid, lühikesed tarneahelad, otsekontakt lõpptarbijaga, koolitused, õppereisid ja ühisüritused.

See on alustav projekt Coop Local, mille infopäev toimub 30.03.2017 kell 15.30, 13.00 Vastseliina rahvamajas, kell 15.30 Värska kultuurikeskuses ja kell 18.00 Räpina äriabikeskuses.

Projekti osalema oodatakse ennekõike Setomaa aga ka teisi väiketootjaid (põllumajandus- ja aiasaaduste kasvatajad ja töötlejad) ja käsitöölisi, samuti inimesi kes nendes valdkondades plaanivad tegutsema hakata.

Projekti tutvustus siin. Kutse siin.

Infopäeval osalemiseks registreeruda hiljemalt 29.03.2017: kaja@setomaa.ee või aarne.leima@setomaa.ee

Võrumaa Arenguagentuuri infokiri – veebruar 2017

Kallid koostööpartnerid!

Aasta on alanud nii Eestile, Võrumaale kui Võrumaa Arenguagentuurile hoogsalt ja võtab päevapikkuse edenedes üha pöördeid juurde.
Tuleb huvitav aasta, pööristerohke. Ettevõtluse arengu/arendamise teemad tõusevad üha rohkem esile, omavalitsustele antakse selles osas suurem roll. Kes ja kuidas aasta või paari pärast erinevaid ettevõtluse meetmeid rakendab, seda me veel ei tea. Aga see saab olema kindlasti erinev tänasest ja lõpuks loksub ta paika nagunii, sest lähiaastatel Euroopa Liidu ettevõtluse toetused jätkuvad ja pigem suurenevad.
Võrumaa Arenguagentuur soovib ikka olla nii praegu kui pikemas perspektiivis kompetentne tugev partner ja tegija Võrumaa ettevõtluse, kogukondade ja turismi arendajana ning toetajana.

Sellel aastal ettevõtjaile ja vabaühendustele mõeldud toetusvõimalused on mitmekesised ja rohked. Kutsun siinkohal Võrumaa ettevõtjaid osalema meie poolt korraldatud Koolitusel alustavale ettevõtjale ning Kagu-Eesti mentorklubis. Kohti veel on!
Lisaks korraldab agentuur koostöös Tsentriga 28. märtsil 2017 Tsentris tegutsevatele ettevõtjatele mõeldud INFOPÄEVA erinevatest rahastusvõimalustest. Tulge kohale!
Koostöös kasvame tugevamaks.

Vunki manu!

Taivo Tali,
SA Võrumaa Arenguagentuuri juhataja

INFOKIRI AVANEB SIIN.

SUURE MUNAMÄE VAATETORN KOLIS RIIGA

Baltikumi kõrgeim tipp, Võrumaal Haanjas asuv Suur Munamägi, kolis Riiga BaltTour messile. Messikülastajatel on võimalus 3 päeva (3-5.02) jooksul nautida vaadet Suure Munamäe tipust ning poseerida koos torniga.

Võrumaa Turismiinfokeskuse info- ja arenduskonsultant Kaisa Äärmaa peab lätlaseid oluliseks sihtrühmaks: „Viimase paari aasta jooksul on märgatavalt tõusnud Võrumaad külastavate Läti turistide hulk ja ilmselgelt on Suur Munamägi üks populaarsemaid turismiatraktsioone Võrumaal. Tihti mainitakse külastamise põhjuseks Läti kultusfilmis „Jaaniöö limusiin“ kasutatud fraasi „Vii mind Munamäele“. Sellest lähtuvalt ongi meie selle aasta põhiatraktsiooniks BaltTour messil Suur Munamägi, mille maketti saavadki huvilised messihalli vaatama tulla.“ Loe veel

TAOTLUSVOOR: MTÜ Võrumaa Partnerluskogu kuulutas välja LEADER projektitoetuste 2017. a. I taotlusvooru

Taotlusvoor ettevõtluse meetmetele on avatud 20.-28. veebruar 2017. Projektitaotluste hindamise tähtaeg: hiljemalt 21.aprill 2017.
Projektitoetust saab taotleda alameetmetest:
Alameede 2.1 Ettevõtluskeskkonna arendamine
Alameede 2.2 Väiketootmisettevõtete arendamine
Taotlusvoorueelne infopäev ettevõtlusmeetme taotlejatele toimub reedel 03. veebruaril 2017 Võru Maavalitsuse II korruse saalis algusega kell 14.00 (sissepääs L.Koidula tn poolsest uksest).
Taotlusvoor küla- ja kultuurimeetmetele on avatud 20.-28. märts 2017. Projektitaotluste hindamise tähtaeg: hiljemalt 19. mai 2017.
Projektitoetust saab taotleda alameetmetest:
Alameede 1.1 Külakogukondade arendamine
Alameede 1.2 Kohaliku kultuuripärandi säilitamine läbi koostöö
Taotlusvoorueelsed infopäevad küla- ja kultuurimeetme taotlejatele toimuvad:
Urvaste ja Antsla valla taotlejatele kolmapäeval 01. märtsil 2017 Antsla Kultuuri- ja spordikeskuse väikeses saalis (II k) Kooli tee 19, Antsla kell 13.00;
Võru ja Sõmerpalu valla taotlejatele reedel 03. märtsil 2017 Võru Vallavalitsuse saalis (II k) Võrumõisa tee 4a, Võru linn kell 14.00;
Rõuge ja Haanja valla taotlejatele teisipäeval 07. märtsil 2017 Nursi Külakeskuse II korrusel kell 14.00;
Lasva ja Vastseliina valla taotlejatele neljapäeval 09. märtsil 2017 Vastseliina Rahvamaja saalis kell 14.00;
Mõniste ja Varstu valla taotlejatele reedel 10.märtsil 2017 Varstu Kultuurikeskuse saalis, Kultuuri 10, Varstus kell 13.00. Loe veel

PRESSITEADE: Võrumaa toodete ja teenuste esiletoomiseks on loodud Võrumaa tunnusmärk

SA Võrumaa Arenguagentuur
PRESSITEADE
7.11.2016

Võrumaa toodete ja teenuste esiletoomiseks on loodud Võrumaa tunnusmärk

Mitmed Võrumaa arendusorganisatsioonid on ühisel nõul loonud Võrumaa tunnusmärgi, mida saab kasutada võromaistel toodetel, teenustel, reklaamides, kodulehtedel. Märk aitab Võrumaa tooteid nii poelettidel kui mujal kergemini ära tunda.

Juba võib leida märki erinevatelt Võrumaa toodetelt, näiteks Lõunapiima mahepiimapudelitelt või tselluvilla tootva WerroWooli plakatilt. Alates uuest aastast tulevad Võrumaa tunnusmärgid ka Võru maakonna liinibussidele. Loe veel

Täna läks käima UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal

SA Võrumaa Arenguagentuur
PRESSITEADE
10.10.2016

10.–16. oktoobrini toimub Võrumaal UMA MEKK Kohvikute ja restoranide nädal. Võrumaa maitsed tekitavad inimestes suurt huvi, mõneks õhtuks on juba kõik lauad broneeritud. Idee autor ja Ööbikuoru Villa omaniku Alar Hõim hinnangul on tegu populaarse üritustega ning Võrumaa on saanud endale juurde uue põneva turismiprojekti. Huvi Võrumaa maitsete vastu on suur. Loe veel

leadereesti logo

Võrumaa Partnerluskogu panustab 2017.a. piirkonna arengusse 1,3 miljonit

19. septembril 2016.a. toimunud koosolekul kinnitas Võrumaa Partnerluskogu juhatus 2017. aasta eelarvesse Leader programmi projektitoetusteks üle 1,3 miljoni euro.
Toetuseelarve jaguneb kahe taotlusvooru ja nelja alameetme vahel järgmiselt:
Alameede 1.1 „Külakogukondade arendamine“ kokku 484 852,50 eurot
Alameede 1.2 „Kohaliku kultuuripärandi säilitamine läbi ühiskoostöö“ kokku 200 000 eurot
Alameede 2.1 „Ettevõtluskeskkonna arendamine“ kokku 300 000 eurot
Alameede 2.2 „Väiketootmisettevõtete arendamine“ kokku 384 852,50 eurot

2017. aasta esimene taotlusvoor Ettevõtluse meetmetele on avatud 20.02-28.02.2017 ning Küla- ja kultuurimeetmetele on avatud 20.03-28.03.2017.
Võrumaa Partnerluskogule perioodiks 2015-2020 eraldatud Leader meetme rakendamise kogueelarve on 3,7 miljonit eurot, millest vähemalt 2,96 miljonit investeeritakse piirkonna ettevõtete, MTÜ-de/SA-de ja omavalitsuste kaudu. Loe veel

Turismipäev Ettevõtlusnädala raames

3.oktoobril 2016 toimub turismiasjalistele Turismipäev. See on üks osa samal päeval algavast terve nädala vältavast Ettevõtlusnädalast.  Turismipäeval tutvustab arengusuundi Võrumaa Arenguagentuuri uus turismikoordinaator Kadri  Moppel, häid turundusnippe jagavad MTÜ Sibulatee ja Ida-Viru Ettevõtluskeskuse turismikoordinaator, Uma Mekk kaubamärgist ja Võrumaa köögist räägib Kadri Karu.

Turismipäev toimub kell 12.00-15.00 Suure Muna kohvikus.

Turismipäeval osalemise soovist saab teada anda Kadri Moppelile (kadri.moppel@vaa.ee) või registreerida siin.

Kohtumiseni!